Jak prać ręczniki?

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez bawełnianych ręczników. Używamy ich po każdej kąpieli. Stają się coraz częściej elementem wyposażenia naszych przestrzeni łazienkowych. Delikatne, miłe dla stóp ręczniki z bawełny pozwolą zachować higienę podczas codziennej kąpieli. Dodają wnętrzu ciepła. Przydatne są też w pracy gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich, SPA. Musimy jednak pamiętać, że ręczniki bawełniane mają bardzo delikatną strukturę. Jeśli chcemy, aby  jak najdłużej były one dobrej jakościowo, nie niszczyły się – były miękkie w dotyku i puszyste, powinniśmy koniecznie przestrzegać podstawowych zasad związanych z praniem tej tkaniny.   Poniżej 6 podstawowych zasad właściwego prania ręczników bawełnianych.

Pranie ręczników bawełnianych – przestrzegać najważniejszych zasad – ciesz się dobrą jakością!

Kupiłeś nowe ręczniki do swojej łazienki? Chcesz, aby jak najdłużej były miłe w dotyku i praktyczne? A może używasz ich w swoim gabinecie i chcesz zapewnić komfort korzystania z nich sobie i swoim klientom? Poznaj zasady właściwego prania ręczników w sześciu krokach. Wprowadź je w życie już dziś!

  1. Nowe ręczniki wypierz przed pierwszym użyciem wg zaleceń producenta, które znajdują się na metce. Dopiero po tym zabiegu ręczniki w pełni uzyskują swoją wodochłonność. Zabieg ten ma na celu usunięcie pozostałości poprodukcyjnych oraz tzw. pylenia, które zazwyczaj ustępuje po kilku praniach.
  2. Jeżeli ręczniki po praniu brzydko pachną, do prania dodaj szklankę zwykłego octu (sposób ten stosuj co 2,3 pranie).
  3. Pamiętaj – im grubsze ręczniki tym więcej czasu potrzeba na ich wysuszenie. W pogodne dni wywieś ręczniki na zewnątrz. Oprócz tego – unikaj bezpośredniego działania słońca, które niekorzystnie działa na kolor ręcznika. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że najładniej pachną ręczniki wysuszone na świeżym powietrzu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości po każdym użyciu susz ręczniki na kaloryferze. Szczególnie zimową porą.
  4. Zbite i szorstkie ręczniki „odśwież” dodając do prania 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Na etapie płukania dodaj szklankę octu.
  5. Nie pierz ręczników w wysokich temperaturach. Wyjątek stanowią białe ręczniki hotelowe, które można prać w temperaturze 95 ˚C.
  6. W czasie suszenia ręczników w suszarce bębnowej dorzuć do środka piłeczki tenisowe. Sprawią, że ręczniki uzyskają dodatkową miękkość.

O czym jeszcze należy pamiętać? Odpowiednia pielęgnacja ręczników, to gwarancja jakości

Poniżej przedstawione zostały najważniejsze aspekty prania ręczników. Należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji ręczników oraz wprowadzeniu w rytuały prania kilku ważnych nawyków, które zagwarantują nam trwałość produktu na długi czas.

  • ręczniki zawsze pierz oddzielnie – dobra segregacja prania, to połowa sukcesu. Nie wskazane jest pranie ręczników np.z bielizną. Warto też segregować ręczniki kolorystycznie. Podczas kilku pierwszych prań ręczniki mogą pylić. Jest to jak najbardziej naturalne zjawisko i nie ma czym się przejmować. Pylące elementy mogą jednak osadzać się na innych rzeczach, dlatego też pierzmy ręczniki oddzielnie,
  • pilnuj właściwej temperatury prania – optymalna temperatura, to zazwyczaj 40 – 60 stopni. Znaczący jest tu materiał, z jakiego wykonany jest ręcznik. Niektóre tkaniny są bardziej delikatne i wymagają mniejszej temperatury. Z drugiej strony, jeśli ustawimy zbyt niską temperaturę możemy niestety niektórych zabrudzeń nie usunąć,
  • wybierz z rozwagą środek piorący – do prania ręczników najlepiej kupować żele lub płyny do prania. Wtedy mamy pewność, że wyciągniemy z pralki miękki, delikatny ręcznik.

Dobry ręcznik bawełniany – kupuj z zaufanego źródła!

Słowem podsumowania. Wyższej jakości ręczniki posłużą zdecydowanie dłużej. Dobre miękkie ręczniki, odpowiednio chłonące wodę, nawet po wielu praniach zrekompensują wydane pieniądze. Ręczniki bawełniane, to produkt na którym zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać. Jeśli dokonamy dobrego wyboru – ręcznik posłuży nam nie tylko przez jeden sezon, ale nawet kilka lat. Z pewnością wielu z nas pamięta doskonałej jakości ręczniki w komodach naszych babć. Dzisiaj wiele firm ponownie kładzie nacisk na jakość produkcji, użyte w jej procesie materiały, ale także o kompleksowe poinformowanie klienta o wszystkich ważnych aspektach dotyczących dbania o zakupiony produkt. Dlatego też, kupuj ręczniki bawełniane zaufanych, sprawdzonych, cenionych na rynku marek, czytaj metki. Tam znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące prania i suszenia ręczników.

Na rynku dostępne są ręczniki wielu producentów. Każdy dziś znajdzie coś dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest robienie zakupów w hurtownia ręczników. Tam, nie tylko kupimy zestaw ręczników lub pojedynczy produkt w najlepszej cenie, ale też skorzystamy z konsultacji eksperta.  Często bywa tak, że nawet drobna porada przy zakupie ma znaczenie. W hurtowniach ręczników lub też profesjonalnych sklepach online uzyskamy poradę zarówno przy wyborze ręcznika dla siebie, jak i na prezent.

Bawełniane ręczniki są niezbędnym elementem każdej łazienki. Któż z nas nie używa ręczników w życiu codziennym? Dobre jakościowo ręczniki i dywaniki łazienkowe, to niezbędne elementy wyposażenia każdej łazienki. Inne ręczniki polecamy do domu, inne dla fryzjerów a jeszcze inne do gabinetów kosmetycznych i SPA. Jedno jest pewne, aby ręcznik posłużył nam jak najdłużej, wykorzystaj kilka rad.

Wyższej jakości ręczniki posłużą zdecydowanie dłużej. Dobre miękkie ręczniki, dobrze chłonące wodę, nawet po wielu praniach zrekompensują wydane pieniądze.