Jak prać ręczniki?

Bawełniane ręczniki są niezbędnym elementem każdej łazienki. Któż z nas nie używa ręczników w życiu codziennym? Dobre jakościowo ręczniki i dywaniki łazienkowe, to niezbędne elementy wyposażenia każdej łazienki. Inne ręczniki polecamy do domu, inne dla fryzjerów a jeszcze inne do gabinetów kosmetycznych i SPA. Jedno jest pewne, aby ręcznik posłużył nam jak najdłużej, wykorzystaj kilka rad. Oto one:

  1. Nowe ręczniki wypierz przed pierwszym użyciem wg zaleceń producenta, które znajdują się na metce. Dopiero po tym zabiegu ręczniki w pełni uzyskują swoją wodochłonność. Zabieg ten ma na celu usunięcie pozostałości poprodukcyjnych oraz tzw. pylenia, które zazwyczaj ustępuje po kilku praniach.
  2. Jeżeli ręczniki po praniu brzydko pachną, do prania dodaj szklankę zwykłego octu (sposób ten stosuj co 2,3 pranie).
  3. Im grubsze ręczniki tym więcej czasu potrzeba na ich wysuszenie. W pogodne dni wywieś ręczniki na zewnątrz. Unikaj bezpośredniego działania słońca, które niekorzystnie działa na kolor ręcznika. Najładniej pachną ręczniki wysuszone na świeżym powietrzu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości po każdym użyciu susz ręczniki na kaloryferze. Szczególnie zimową porą.
  4. Zbite i szorstkie ręczniki „odśwież” dodając do prania 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Na etapie płukania dodaj szklankę octu.
  5. Nie pierz ręczników w wysokich temperaturach. Wyjątek stanowią białe ręczniki hotelowe, które można prać w temperaturze 95 ˚C.
  6. W czasie suszenia ręczników w suszarce bębnowej dorzuć do środka piłeczki tenisowe. Sprawią, że ręczniki uzyskają dodatkową miękkość.

Wyższej jakości ręczniki posłużą zdecydowanie dłużej. Dobre miękkie ręczniki, dobrze chłonące wodę, nawet po wielu praniach zrekompensują wydane pieniądze.