Ręczniki kąpielowe

Jakie ręczniki kąpielowe wybrać na wakacje?

Wakacje to dla wielu osób najprzyjemniejszy okres w roku, dlatego musimy zatroszczyć się o wszystkie szczegóły, żeby podczas ich trwania nie spotkały nas żadne nieprzyjemności. Przede wszystkim warto przed każdym wyjazdem przygotować listę rzeczy do spakowania. Dzięki takiemu spisowi przed wymarzonym urlopem będziemy mogli sprawdzić, czy wszystko się znajduje na liście, co z kolei sprawi, że o niczym nie zapomnimy, a to wyeliminuje niepotrzebny stres i nerwy, jakich należy unikać podczas wakacji. Przygotowując taki spis rzeczy, wiele osób zapomina o tym, jak ważne są odpowiednie i prawidłowo dobrane ręczniki kąpielowe, jakich nie może zabraknąć na żadnym wyjeździe. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w góry, nad morze, nad jezioro, na wieś czy do miasta powinniśmy zabrać ze sobą ręcznik kąpielowy dla każdego członka rodziny. Przed jego zakupem warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele ręczników niskiej jakości, wykonanych niestarannie i z kiepskich materiałów.

Jak kupić dobrej jakości ręcznik kąpielowy?

Ręcznik kąpielowy wykonany z najwyższej jakości materiałów to zarówno niebanalna dekoracja każdej łazienki, jak również sposób na sprawne i szybkie osuszenie ciała z wody. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że decydując się na nabycie wysokiej jakości produktów, troszczymy się także o naszą skórę, ponieważ dzięki wykorzystaniu dobrych materiałów skóra nie ulega podrażnieniom. Dlatego też podczas zakupu ręczników kąpielowych należy wziąć pod uwagę następujące kwestię:

  1. Materiał – obecnie coraz więcej osób świadomie sprawdza skład produktów, które kupuje. Tyczy się to zarówno m.in. artykułów spożywczych, kosmetyków, ubrań, jak i ręczników. W przypadku tych ostatnich to właśnie materiał powinien być głównym kryterium zakupu, ponieważ tylko ręczniki kąpielowe wykonane z dobrych materiałów w 100% będą spełniać swoje funkcje. Aktualnie najczęściej nabywane są ręczniki z bawełny klasycznej, jednak coraz częściej w sklepach dostępne są także ręczniki z domieszką włókna bambusowego (na ogół stosunek tradycyjnej bawełny do włókna bambusowego wynosi 50:50). Do plusów ręczników z włókien bambusowych zaliczamy szybkość wysychania oraz właściwości antybakteryjne. Warto wiedzieć, że w tej chwili w sklepach dostępne są również ręczniki z bawełny egipskiej, których cechą charakterystyczną jest miękkość, sprężystość oraz dobre zbieranie wody. Ponadto nabywając duże ręczniki kąpielowe z bawełny egipskiej, możemy liczyć na to, że będą one stawać się miększe i przyjemniejsze po każdym praniu.
  2. Rozmiar – nie każdy kupując ręcznik kąpielowy, zwraca uwagę i analizuje rozmiar nabywanego produktu. Warto jednak jego wymiary dostosować do swoich potrzeb, swojego wzrostu i rozmiaru. Z całą pewnością ręcznik kąpielowy dla niemowlaka musi być znacznie mniejszy niż duży ręcznik kąpielowy dla nastolatka czy osoby dorosłej. Często taki ręcznik powinien służyć do wycierania, do leżenia na nim, czy owinięcia się. Z uwagi na to podczas zakupów warto zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ niestety często kusi nas niższa cena i nie zważamy na praktyczność użytkowania.
  3. Chłonność i gramatura – na początku należy uświadomić sobie, że chłonność ręcznika zależna jest od jego gramatury, długości pętelek oraz gęstości tkaniny pod pętelkami. W zależności od tego, na jaką okazję ręcznik potrzebujemy, takiej gramatury powinniśmy poszukiwać. Zarówno ręczniki kąpielowe dla dzieci, jak i ręczniki kąpielowe dla dorosłych, które będziemy chcieli zabierać ze sobą na plażę, powinny cechować się niską gramaturą (300-400 g). Do ich atutów zaliczamy szybkie wysychanie oraz zajmowanie małej ilości miejsca.
  4. Estetyka – kupując ręczniki kąpielowe duże na wakacje, nie powinniśmy zapomnieć o ich wyglądzie. W tej chwili dostępne w sprzedaży są produkty z ciekawymi wzorami, różnymi zdobieniami, a także ręczniki w różnych kształtach. Oczywiście względy estetyczne nie powinny być najważniejsze, jednak pamiętajmy, że ręczniki niejednokrotnie pełnią także funkcje dekoracyjne.