Ręczniki łazienkowe

Jak wybrać najlepsze ręczniki do łazienki?
Podczas urządzania domu wiele osób zapomina o tym, że rzeczy, które kupujemy, powinny być przede wszystkim praktyczne, a ich wygląd powinien być stawiany dopiero na drugim miejscu. Oczywiście nie chodzi o to, aby kupować rzeczy, które nam się nie podobają, niemniej jednak warto zawsze myśleć o użyteczności nabywanych produktów. Doskonałym przykładem są ręczniki łazienkowe, które wiele osób kupuje wyłącznie z uwagi na ich niepowtarzalny i ciekawy wygląd. Naturalnie nie ma w tym nic złego, jednak przede wszystkim warto zadbać o swój komfort i wygodę, dlatego też poniżej przedstawiamy kilka porad, dzięki którym zakup ręczników może stać się nieco łatwiejszy. Przed wybraniem się na zakupy należy zdać sobie sprawę z tego, że znacznie lepiej jednorazowo wydać więcej pieniędzy i cieszyć się wysokiej jakości ręcznikiem, niż kupować kilkukrotnie tańszy produkt.

5 porad, które ułatwią zakup ręczników łazienkowych:

  1. Zwróć uwagę na gramaturę – gramatura ręcznika to jednak z najważniejszych kwestii, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu ręcznika. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, która gramatura jest najlepsza, albowiem zależne jest to od naszych wymagań oraz miejsca, gdzie ręcznik będzie wykorzystywany. Najmniejszą gramaturą (ok. 300 – 400 g) cechują się ręczniki szybkoschnące, średnią gramaturą (450 – 500 g) ręczniki kąpielowe, największą gramaturą (520-750 g) ręczniki dostępne w hotelach. Gramatura określana jest przez współczynnik GSM, jaki określa dokładny ciężar tkaniny. Gramatura zależna jest od ilości wykorzystanej bawełny, długości pętelek, a także gęstości tkaniny pod pętelkami.
  2. Wybierz odpowiednią tkaninę – wybierając ręczniki do łazienki, należy również zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej są wykonane. Najpopularniejsza w tej chwili jest bawełna klasyczna, której cechą charakterystyczną jest największa chłonność. Niemniej jednak na rynku spotkać można także ręczniki wykonane z włókna bambusowego, które są chłonne i posiadają właściwości antybakteryjne oraz ręczniki z bawełny egipskiej – miękkie, sprężyste i wytrzymałe. Ponadto w tej chwili w sklepach dostępne są także ręczniki zero twist i low twist, które są bardzo sprężyste.
  3. Sprawdź, czy ręcznik posiada certyfikat – coraz częściej zdarza się, że dobrej jakości ręczniki posiadają specjalistyczne certyfikaty, które potwierdzają ich właściwości.
  4. Dobierz rozmiar dopasowany do swoich potrzeb – nie można zapomnieć o tym, że ręczniki posiadają rozmaite rozmiary i muszę być one dopasowane do potrzeb konkretnej osoby lub sposobu ich użytkowania. Wiadome jest, że największe ręczniki będą potrzebne dorosłym osobom, a nieco mniejsze dzieciom. W każdej łazience powinny znaleźć się także m.in. ręczniki łazienkowe do rąk. Mogą być one znacznie mniejsze, niż np. ręczniki kąpielowe.
  5. Względy wizualne – kupując ręczniki do łazienki, nie można pominąć oczywiście ich wyglądu, albowiem mogą one stanowić doskonałą dekorację każdej łazienki. Warto, zatem sprawdzić, czy zostały wykonane w sposób estetyczny i posiadają ładne wykończenia. Należy zwrócić uwagę m.in. na ich obszycie. Kolory i wzory ręczników warto dobierać do płytek i dekoracji w łazience. Jeśli w łazience występują kolorowe płytki z dużą ilością wzorów, to najlepszym rozwiązaniem będą gładkie ręczniki. Jeżeli łazienka jest bardzo prosta, to wówczas warto nieco bardziej pokombinować z kolorami i wzorami ręczników. Warto dopasować kolor ręczników do koloru innych dodatków znajdujących się w danym pomieszczeniu.

Kupując ręczniki do łazienki, warto skupić przede wszystkim się na ich jakości oraz użyteczności. Niejednokrotnie w hipermarketach spotkać można ręczniki za kilka złotych, niemniej jednak na ogół nie sprawdzają się do wycierania skóry, ponieważ się po niej ślizgają. Złej jakości materiały mogą także w nieznacznej ilości pozostawać na naszej skórze. Z uwagi na to warto przemyśleć zakup ręcznika skrupulatnie i zastanowić się, czy nie lepiej jednorazowo wydać więcej pieniędzy i cieszyć się produktem spełniającym swoje funkcje.