Ręczniki plażowe

Jak wybrać ręcznik plażowy?

Ręcznik plażowy powinien znaleźć się w ekwipunku  każdej osoby wybierającej się nad wodę. Na plaży sprawdza się on dużo lepiej niż ręcznik tradycyjny. Jednak jaki egzemplarz wybrać spośród tak wielu modeli i wzorów, dostępnych w sklepach?

Czy ręczniki kąpielowe są przydatne?

Ręczniki plażowe różnią się nieco od tych zwykłych, używanych na co dzień w domu. Przede wszystkim ich wymiary są znacznie większe od standardowych. Ręczniki plażowe duże, pozwalają na szybkie otulenie całego ciała po wyjściu z wody. Dzięki temu nie doświadcza się nieprzyjemnego uczucia chłodu. Prócz tego ich rozmiar pozwala na szybkie zakrycie się przed ciekawskimi spojrzeniami innych plażowiczów, które nie każdemu przypadają do gustu. Ręcznik plażowy duży przyda się również jako przenośna przebieralnia. Pod jego osłoną bez problemu można zmienić ubranie.  Z kolei jeśli zapomnisz zabrać na plażę koca lub leżaka, spokojnie możesz wykorzystać w zamian ręcznik.

Ręczniki naturalne, czy syntetyczne?

Wybierając ręcznik odpowiedni na pobyt nad wodą, a także każdy inny, można postawić na naturalny skład tkaniny. Doskonale sprawdza się tradycyjna bawełna – bezpieczna dla alergików, szybkoschnąca, bardzo dobrze chłonąca wilgoć. Świetnym wyborem jest także mieszanka bawełny z mikrofibrą, która również doskonale absorbuje wodę, przy tym jest lekka, przyjemna w dotyku i bardzo szybko schnie. Natomiast lepiej zrezygnować z zakupu tanich, poliestrowych ręczników, które po za niejednokrotnie atrakcyjnym wyglądem i ceną, nie posiadają żadnych atutów.

Dostępność wzorów i kolorów

Ręczniki przeznaczone na plażę są elementami wyposażenia dobrze widocznymi dla innych osób. Prócz tego zwykle wykorzystywane są w czasie wakacji, urlopów, czy krótkich wycieczek, podczas których dominują relaks i rozrywka. Te dwa czynniki powodują, że poszukiwane są ręczniki o atrakcyjnych wzorach, wpadające w oko – po prostu ładne. Wybór na rynku jest ogromny. Nowoczesne, eleganckie, klasyczne… Każdy znajdzie coś dla siebie. Od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się egzotyczne liście – na przykład monster lub palm, a także flamingi, tukany, czy… lamy.

Planując pobyt nad wodą z pociechą, warto zaopatrzyć się w ręcznik plażowy dla dzieci. Oczywiście wybór wzorów dla najmłodszych jest równie bogaty co dla dorosłych. Zwykle na dziecięcych ręcznikach królują bajkowe postacie, które zachęcają dzieci do otulenia się po kąpieli.

Na jaką gramaturę się zdecydować?

Wszystkie ręczniki sprzedawane są w różnych gramaturach. Ręcznik o wyższej gramaturze będzie grubszy, będzie miał również większą zawartość bawełny w składzie. Należy mieć na uwadze, że czym wyższa będzie gramatura tym więcej czasu zajmie suszenie. Prócz tego ręcznik plażowy powinien być na tyle lekki i poręczny, żeby zmieścił się w  torbie lub plecaku. Dlatego w przypadku ręcznika plażowego najlepiej zdecydować się na średnią gramaturę – nie za niską i nie za wysoką. Najlepsza będzie taka zamykająca się w przedziale od 400 do 500 gram.