Ręczniki sportowe

Ręczniki sportowe to nowoczesne modele, przydatne dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Są one niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, a dzięki szybkoschnącym właściwościom – także wyjątkowo praktyczne. Ręcznik treningowy będzie niezbędny w trakcie wizyty na siłowni, basenie czy w klubie fitness, umożliwiając wycieranie potu bądź osuszanie ciała po odświeżającym prysznicu.

Rodzaje ręczników treningowych

Wybierając ręcznik na siłownię czy basen do wyboru mamy różnorodne modele o nieco odmiennych właściwościach. Wersje z mikrofibry doskonale nadają się do ocierania potu z karku i czoła. Są lekkie i wygodne w transporcie – zajmują wyjątkowo mało miejsca w plecaku czy torbie. Dzięki miłemu materiałowi są także przyjemne w dotyku. Ręczniki z bawełny to tradycyjne modele o wszechstronnym zastosowaniu. Warto wybierać te z cieńszej tkaniny – zbyt grube zazwyczaj bardzo długo schną. Godne polecenia są ręczniki sportowe szybkoschnące. Wyprodukowane z mikrofibry bądź specjalnych włókien są odpowiednio chłonne, lekkie i miękkie, a zarazem bardzo szybko wysychają. Wchłaniają nawet siedmiokrotnie więcej wody niż modele bawełniane, a dodatkowo są od nich znacznie tańsze.

Parametry ręczników sportowych

Jeżeli szukamy ręcznika sportowego warto zwrócić uwagę na kilka jego parametrów. Istotna dla nas powinna być jego chłonność. Im większa, tym skutecznie osuszymy nasze ciało. Z drugiej strony bardzo chłonny ręcznik po zamoczeniu będzie stosunkowo ciężki, a czas jego schnięcia – długi. Wysoką chłonnością powinien charakteryzować się zwłaszcza ręcznik na basen.

Kolejną istotną cechą jest szybkość schnięcia. Ręcznik fitness musi wykazywać doskonałe parametry wysychania, przekraczające właściwości tradycyjnych modeli z bawełny.

Dla wielu osób ważną kwestią jest również waga ręcznika. Modele szybkoschnące są dostępne w różnych gramaturach i materiałach. Jeżeli zależy nam, by nasz ręcznik treningowy był odpowiednio lekki, warto postawić na egzemplarz o średnim rozmiarze i takiej samej gramaturze.

Amatorzy sportu, którzy systematycznie korzystają z ręcznika, powinni zainteresować się także modelami o właściwościach antybakteryjnych. Te szybkoschnące materiały zazwyczaj są wyposażone w jony srebra, które hamują namnażanie drobnoustrojów, zapobiegając brzydkiemu zapachowi i obniżonej higienie ręcznika treningowego.

Jaki ręcznik sportowy wybrać?

Dobór najlepszego ręcznika sportowego może sprawiać nieco trudności. Jeżeli wybierając się na trening nosimy ze sobą dużo rzeczy – odzież, piłki czy ochraniacze – ręcznik powinien być bardzo lekki i zajmujący niewiele miejsca. Gdy na siłowni korzystamy z prysznica, warto mieć ze sobą dwa ręczniki – jeden niewielki do ocierania potu na sali i drugi o dużym rozmiarze, który przyda się nam do wytarcia pod prysznicem. Podobnie ręcznik na basen powinien być odpowiednio duży i chłonny, by skutecznie osuszyć nim całe ciało.

Dobry ręcznik to inwestycja na długi czas. Aby sprawdził się na treningu czy siłowni, powinien być miękki i chłonny, a także lekki i szybkoschnący. Odpowiednio dobrany będzie nam skutecznie służył przez długi czas, nawet w przypadku regularnego użytkowania.

Ręczniki sportowe to jeden z elementów, który sportowiec potrzebuje podczas treningów. Produkt taki sprawdzi się na siłowni, w klubie fitness, podczas biegania czy nawet podczas gry w golfa. Jedni sportowcy alubią ręczniki bawełniane, inni zaś ręczniki z mikrofibry ze względu na małe rozmiary i szybszy, w porównaniu z tradycyjnymi ręcznikami czas wysychania.

Ręczniki sportowe z logo chętnie kupowane są przez kluby sportowe, siłownie, kluby fitness, baseny. Ręczniki te udostępniane są dla sportowców lub pełnią rolę prezentu zarówno dla nowych jak i dla wiernych Klientów.