Ręczniki szybkoschnące

Ręczniki szybkoschnące – jak wybrać produkt najodpowiedniejszy do własnych potrzeb

Mogłoby się wydawać, że wybór ręcznika nie powinien dla nikogo stanowić w tej chwili większego problemu. Okazuje się jednak, że dzięki dobrodziejstwom dzisiejszego świata do wyboru mamy wiele rozwiązań, które z pewnością nie raz ułatwiają życie. Jednym z nich jest ręcznik szybkoschnący, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzisiaj ten rodzaj ręcznika dostępny jest niemal wszędzie. Bez najmniejszych problemów można kupić go w sklepach internetowych, sklepach sportowych, jak również hipermarketach. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest jego właściwy wybór. Poniżej przedstawiamy kilka porad, dzięki którym wybór odpowiedniego ręcznika nie powinien stanowić już większego problemu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ręcznika szybkoschnącego?

  1. Rodzaj tkaniny – w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej wykonany jest ręcznik szybkoschnący. W tym momencie do wyboru mamy ręczniki typu frotte, których zasadniczą zaletą jest schnięcie dwa razy szybsze, niż w przypadku tradycyjnych ręczników. Są one puszyste i przyjemne w dotyku. Ręczniki typu frotte polecane są podczas wyjazdów, kiedy nie musimy martwić się o rozmiar bagażu. Kolejny materiał, z którego mogą być wykonane ręczniki turystyczne szybkoschnące, to welur. Schną one trzy razy szybciej, niż tradycyjne ręczniki, są lżejsze, niż ręczniki frotte, a komfort ich używania jest naprawdę nie najgorszy. Ręczniki szybkoschnące mogą być także super lekkie lub ultra lekkie. Te pierwsze schną do 6 razy szybciej, niż tradycyjne, te drugie mogą schnąć nawet do 15 razy szybciej. Tak, więc ich głównym atutem jest czas schnięcia oraz niska waga. Niestety komfort ich użytkowania jest najniższy. Dlatego takie ręczniki polecane są na wyprawy z plecakiem.
  2. Chłonność – kupując ręcznik, należy zwrócić uwagę na jego chłonność. Najlepszą chłonność posiadać będą ręczniki o najmniejszej wadze (ultra lekkie), najgorszą chłonność mają natomiast ręczniki najcięższe (frotte).
  3. Czas schnięcia – oczywiście kupując ręcznik turystyczny szybkoschnący, należy zwrócić szczególną uwagę na czas schnięcia. Często na ręcznikach można znaleźć informacje, ile razy dany produkt schnie szybciej, niż tradycyjny ręcznik bawełniany.
  4. Właściwości antybakteryjne – ważne jest, aby ręcznik turystyczny posiadał system, jaki zapobiega rozwojowi bakterii, ponieważ to przez nie materiał podczas suszenia nabiera odpychającego zapachu.
  5. Waga – nabywając ręczniki szybkoschnące, waga także ma elementarne znaczenie. Na ogół ten typ ręczników nabywany jest na różnorodne podróże, wyjazdy oraz aktywności fizyczne, dlatego niejednokrotnie każdy wychodzi z założenia, że im mniejszy ręcznik, to typ lepiej. Oczywiście znajdą się też takie osoby, dla których waga nie będzie miała żadnego znaczenia, a komfort użytkowania już tak.
  6. Wymiary – poza wagą istotnym kryterium wyboru ręcznika powinny mieć także jego wymiary. Kwestia ta jest już w pełni indywidualna i każdy powinien wybrać ręcznik odpowiedni do swoich potrzeb. Jeśli poszukujemy ręcznika do wycierania twarzy lub rąk, to wystarczy nam naprawdę niewielki rozmiar. Jeśli natomiast ma być to ręcznik na plażę czy do wycierania całego ciała, to warto już wybrać nieco większy rozmiar, aby czuć się w pełni komfortowo.
  7. Cena – oczywiście dla wielu osób również cena będzie niezwykle ważnym kryterium podczas wyboru odpowiedniego ręcznika. Jeśli nie mamy zbyt dużych wymagań i poszukujemy najtańszego produktu, to wówczas powinniśmy zdecydować się na model frotte. Nieco droższe są natomiast ręczniki welurowe. Na rynku najdroższe są modele ultra lekkie.

Kupując ręcznik szybkoschnący, warto zwrócić uwagę na wszystkie powyższe kwestie, żeby w pełni być usatysfakcjonowanym z zakupów. Niestety jednokrotnie okazuje się, że ceny są wywindowane i zależą wyłącznie od prestiżu firmy. W tej chwili naprawdę dobrej jakości ręczniki dostępne są w rozsądnych cenach.